INFORMATOREK

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

INFORMATOREK

ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO “NASZA SZKOŁA

 

MAJ 2020

"FLAGA POLSKI

 

 

W związku z trwającym zamknięciem szkół i przedszkoli, w ramach edukacji zdalnej, ogłosiliśmy dla naszych dzieci akcję „Flaga Polski”, nawiązującą do świąt 1-3 maja. Zadaniem dzieci było wykonanie dowolną techniką flagi Polski i wysłanie nam zdjęcia pracy.


 

KWIECIEŃ 2020

"WESOŁYCH ŚWIĄT - KONKURS ONLINE

W związku z zamknięciem szkół i przedszkoli z powodu zagrożenia koronawirusem również w kwietniu przygotowaliśmy dla naszych dzieci konkurs „online” pt. „Wesołych Świąt”. Zadaniem dzieci, wspomaganych przez rodziców, było przesłanie na naszą stronę zdjęcia o tematyce wielkanocnej. Dostaliśmy dużo zdjęć, na których dzieci prezentowały wykonane przez siebie ozdoby wielkanocne. 

 

MARZEC 2020

4 marca

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

 

W środę 4 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku dzieci recytowały wiersze dwóch wybitnych polskich poetek: Mari Konopnickiej i Wandy Chotomskiej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0, I i II . Uczniowie klasy 0 recytowali wiersze Marii Konopnickiej, natomiast uczniowie klas I i II zmierzyli się z nieco trudniejszymi wierszami Wandy Chotomskiej. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w udział w konkursie, o czym świadczyły zarówno pięknie przygotowane interpretacje wierszy jak i odświętne stroje. Jesteśmy dumni z naszych dzieci, które deklamując wiersze często wykazały się talentem aktorskim, nadając wierszom odpowiednią intonację, modelując barwę głosu i używając gestów dla wzmocnienia efektu. Uznanie należy się szczególnie uczniom klasy 0, którzy po raz pierwszy brali udział w takim konkursie. Dzieci pięknie nauczyły się długich wierszy i wykazały odwagą prezentując je przed publicznością. Na koniec jury wybrało laureatów konkursu.

 

 

 

5 marca

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "NOWE PRZYGODY DOKTORA DOLITTLE"

5 marca gościliśmy w naszym zespole aktorów teatru Krak – Art z Krakowa, którzy przedstawili nam ciekawe przygody Doktora Dolittle.  Dzieci miały okazję spotkać się z hipopotamem, zebrą, papugą, małpą i żyrafą. Zwierzęta potrzebowały pomocy lekarskiej, której udzielił im Doktor Dolittle. Dzieci mogły wziąć udział w przedstawieniu i pomóc w leczeniu zwierząt. Historia ta nie tylko zachęciła widownię do niesienia pomocy innym, ale również wywołała uśmiech na buziach naszych dzieci.


 

6 marca

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  6 marca świętowaliśmy w naszym zespole Dzień Kobiet. Nie zabrakło oczywiście kwiatów, tradycyjnych życzeń i słodkiego poczęstunku.


marzec

"UŚMIECHNIJ SIĘ "KONKURS

 

W związku z zamknięciem w drugiej połowie marca szkół i przedszkoli z powodu zagrożenia koronawirusem ogłosiliśmy dla naszych dzieci internetowy konkurs pt. „Uśmiechnij się” . Zadaniem dzieci było wykonanie z pomocą rodziców „wesołego zdjęcia” i wysłanie go na naszą stronę internetową. Napłynęło do nas wiele fantastycznych zdjęć. Jury zgodnie uznało, że każdy uśmiech dziecka jest na wagę złota i przyznało wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie I miejsce.

 

 

LUTY 2020

6 lutego

BAL KARNAWAŁOWY

W czwartek 6 lutego w naszej szkole i przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna i sale przedszkolne zamieniły się w sale balowe, a dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi zabawami i konkursami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Bal umożliwił dzieciom  i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

 

26 lutego

“FILHARMONIA NA WESOŁO “HISTORIA FILMU"

Szósty raz w tym roku mieliśmy okazję obejrzeć występ muzyków w cyklu „Filharmonia na wesoło – odkrycia i wynalazki”. Tym razem artyści przybliżyli dzieciom historię powstania pierwszego filmu. Opowiadaniu towarzyszyła oczywiście wykonywana na żywo muzyka.

 

 

 

STYCZEŃ 2020

16 stycznia

“FILHARMONIA NA WESOŁO “WYNALEZIENIE TELEFONU”

16.01.2020r. po raz kolejny wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w poranku muzycznym ”Filharmonia na wesoło” z cyklu „Odkrycia i wynalazki” w ramach innowacji pedagogicznej „Bliżej sztuki”. Podczas koncertu poznały historię powstania telefonu, utrwaliły numer alarmowy 112 i tańczyły do tematycznej piosenki.  Zapoznały się również z budową i brzmieniem instrumentu wiodącego jakim była mało popularna „ skrzydłówka”.

 

21 stycznia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.01.2020 r.  obchodziliśmy w naszym zespole Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji gościliśmy w  placówce babcie i dziadków naszych wychowanków. Uroczysta akademia odbyła się w sali gimnastycznej w dwóch turach. Najpierw swój program zaprezentowała szkoła podstawowa, później przedszkole. W części artystycznej nie zabrakło okolicznościowych wierszy, piosenek i tańców. Po występach Goście udali się do sal dydaktycznych , gdzie czekał na nich słodki poczęstunek

 

31 stycznia

III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W piątek 31 stycznia 2020roku , już po raz trzeci odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Płyń Kolędo”. Przegląd obejmował dwie kategorie wiekowe: przedszkole i szkołę podstawową klasy I-II. W tym roku startowali wyłącznie soliści. Zainteresowanie konkursem było duże, a dzieci przygotowywały się do występów z wielkim zaangażowaniem. Łącznie wzięło udział 15 dzieci. Dobór repertuaru był ciekawy i różnorodny. Uczestnicy śpiewali a capella w języku polskim. Wyjątkiem była „Cicha noc” wykonana przez 5 letnią solistkę w języku angielskim. Cieszymy się , że takie talenty wokalne rozwijają się na naszych oczach; a z każdym rokiem odkrywamy nowe. Przegląd odbywał się w sali gimnastycznej  w nastrojowej, bożonarodzeniowej scenerii przy udziale publiczności .Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki. Wykonane utwory dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i pokazały jak w tak młodym wieku można wielbić Boga i kultywować bożonarodzeniowe tradycje. Wokalistom , którzy wzięli udział w III Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek gratulujemy odwagi i talentu.

Do usłyszenia za rok !

 

 

GRUDZIEŃ 2019

 

6 grudnia

MIKOŁAJ

Po raz kolejny do dzieci naszego zespołu przybył Święty Mikołaj. Dzieci przywitały dostojnego gościa programem artystycznym, w którym nie zabrakło okolicznościowych wierszyków i piosenek. W zamian otrzymały od Świętego Mikołaja wspaniałe prezenty. Wszyscy byli zadowoleni, szczęśliwi i uśmiechnięci.

 

9 grudnia

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „STRACH MA WIELKIE OCZY”

9 grudnia wystąpili u nas aktorzy grupy teatralnej T Toruń z przedstawieniem profilaktycznym „Strach ma wielkie oczy”. Poruszono w nim tematykę zjawiska przemocy i agresji wśród dzieci. W swoim występie aktorzy pokazali dzieciom, że kluczem do rozwiązania problemu jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodnili, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść z opresji. Ponad to pokazali, co robić, kiedy jesteśmy świadkami przemocy.

 

12 grudnia

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE „ŚWIEĆ GWIAZDECZKO“

12.12.2019r. w świetlicy wiejskiej w Piotrowicach odbyło się dla społeczności lokalnej widowisko bożonarodzeniowe- Jasełka  pt.” Świeć gwiazdeczko”. Wśród licznie przybyłych gości była między innymi  Pani Wójt Gminy Kostomłoty, przedstawiciele samorządu, radni, sołtysi. Malownicza bożonarodzeniowa sceneria, gra aktorska dzieci, solowe i chóralne śpiewy kolęd i pastorałek oraz ciekawa oprawa muzyczna i gra świateł przykuwały uwagę i wprawiły zaproszonych gości w nastrój świąteczny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odtwarzały swoje role, a ich piękne kostiumy-  za które serdecznie dziękujemy rodzicom – zjawiskowo- kosmiczny taniec gwiazdeczek, dziecięca radość sprawiły , że wieczór ten zyskał szczególnego wyrazu i na pewno na długo zapadnie w pamięci widzów.

 

19 grudnia

“FILHARMONIA NA WESOŁO “WYNALEZIENIE MASZYNY PAROWEJ”

19 grudnia po raz czwarty w tym roku szkolnym wystąpili u nas muzycy  w cyklu przedstawień “Filharmonia na wesoło – odkrycia i wynalazki”. Tym razem opowiedzieli nam historię wynalezienia maszyny parowej. Instrumentem wiodącym w tym występie była gitara basowa.

 

 

LISTOPAD 2019

 

8 listopada

„SZKOŁA DO HYMNU” - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki oraz nauczyciele i pracownicy szkoły uroczyście odśpiewali Hymn Polski. W ten sposób nasza placówka wzięła udział w akcji MEN mającej na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

8 listopada

ALARM PRZECIWPOŻAROWY I POGADANKA ZE STRAŻAKAMI

8 listopada strażacy PSP Środa Śląska przeprowadzili w naszej placówce alarm przeciwpożarowy, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci i pracownicy ZSP „Nasza Szkoła”. Następnie odbyło się spotkanie dzieci ze strażakami, którzy opowiadali naszym wychowankom o swojej pracy. Największe zainteresowanie wzbudził zaprezentowany sprzęt. Dzieci zadały gościom mnóstwo pytań. Być może z naszych małych wychowanków też wyrosną w przyszłości dzielni strażacy.

 

21 listopada

“FILHARMONIA NA WESOŁO” – WYNALEZIENIE TELESKOPU

21 listopada po raz kolejny wystąpili u nas muzycy  w cyklu przedstawień “Filharmonia na wesoło – odkrycia i wynalazki”. Artyści przedstawili dzieciom postać Galileusza i historię wynalezienia teleskopu. Cała historia wspierana była oczywiście piękną muzyką.

 

29 listopada

ANDRZEJKI

W tym roku hucznie obchodziliśmy w naszym zespole Andrzejki. Scenariusze zabaw w przedszkolu i szkole były bardzo zróżnicowane ze względu na wiek dzieci.

Szkolne dzieci poznały historię andrzejkowych wróżb i znaczenie jakie przypisywano im w przeszłości. Odbyły się tradycyjne wróżby i słodki poczęstunek.

Dzieci z grupy Żabki bawiły się z Babą Jagą i wróżką, natomiast Motylki brały udział w tradycyjnym laniu wosku.

Wróżby były ciekawe i humorystyczne, ale oczywiście traktowano je z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Zakończeniem wspaniałej zabawy był słodki poczęstunek

 

 

PAŹDZIERNIK 2019

 

31 października

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

W roku szkolnym 2019/2020 do grona uczniów naszej szkoły dołączy 3 dziewczynki z klasy I. Uroczystość rozpoczął występ artystyczny, w którym dzieci zaprezentowały przygotowane wierszyki i piosenki. Następnie w obecności swoich bliskich, nauczycieli oraz uczniów klasy II nastąpiło uroczyste ślubowanie, a potem pasowanie. Nowe uczennice otrzymały upominki od rodziców, nauczycieli oraz Rady Rodziców. Na koniec wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistek.

 

31 października

BAL ANIOŁÓW

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych tj. 31.10.2019r.w grupie przedszkolnej „Żabki’’ odbył się w pięknej , niebiańskiej scenerii „Bal Aniołów ‘’. Głównym celem balu było: ukazanie prawdy, że Bóg każdego człowieka powołuje do świętości i , że aniołowie ze świętymi nieustannie chwalą Boga w niebie oraz czerpanie przez dzieci radości z tańca i zabaw ruchowych.

W tym dniu dzieci przyszły przebrane za aniołki – wyglądały imponująco. Biletem wstępu do „nieba” był dobry humor i uśmiech oraz strój w kolorze białym. Podczas balu dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i ruchowych, brały udział w konkursach , śpiewały religijne piosenki o świętych, rozwiązywały quiz biblijny. Nie zabrakło również Litanii do Wszystkich Świętych na wesoło i „Niebiańskiej dyskoteki” do utworów zespołów dziecięcych  ”Arki Noego’’ i „Promyczków’’. Zwieńczeniem balu była Agapa.

Nasz bal, to muzyka, taniec, śpiew na chwałę anielską, oj w niebie dziś radość wielka.

 

27 października

MISYJNA MSZA SZKOLNA

27.10.2019r. wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w misyjnej mszy szkolnej w kościele parafialnym pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Piotrowicach, w trakcie której został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pt.” Mój szkolny kolega z misji.” Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów nadzwyczajnego miesiąca misyjnego ogłoszonego przez Papieża Franciszka i miał na celu :

-  rozwijanie w uczniach wrażliwości i budzenie ducha solidarności z dziećmi w najuboższych krajach świata

-  integracja uczniów wokół idei otwartości na inne kultury i tolerancji

-  poznanie rzeczywistości misyjnej i pracy polskich misjonarzy

Na konkurs wpłynęło piętnaście prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, o ciekawej szacie graficznej i bajecznie kolorowe zachęcały do zainteresowania się sprawami misji. Urządzono z nich w kościele wystawę, którą mogli podziwiać parafianie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których sponsorem był ks. Proboszcz Leszek Pierzecki .

 

17 października

“FILHARMONIA NA WESOŁO” - WYNALEZIENIE DRUKU (W CYKLU”ODKRYCIA I WYNALAZKI”

17 października odbył się drugi występ muzyków w cyklu „odkrycia i wynalazki”. Tym razem artyści zaprezentowali nam historię wynalezienia druku przez Johannesa Gutenberga. Instrumentem wiodącym w pokazie były skrzypce. Ponadto dzieci poznały takie pojęcia jak: solista, duet, trio. Całość została tradycyjnie okraszona piękną muzyką i śpiewem, a dzieci miały  czas na  taniec.

 

16 października

“DZIEŃ PAPIESKI

16.10.2019r. obchodziliśmy w naszej placówce XIX Dzień Papieski .

Wspomnieniami  wróciliśmy do pamiętnego dnia  wyboru kardynała Wojtyły na stolicę Piotrową. Hasło tegorocznego  Dnia Papieskiego – „ Wstańcie, chodźmy!” – stanowią słowa Jezusa zapisane w Ewangelii Św. Marka. Dzieci na uroczystych katechezach poznały życiorys i działalność ewangelizacyjno- misyjną św. Jana Pawła II. Wraz z katechetką snuły refleksję nad przesłaniem jakie nam pozostawił. Odśpiewały również ukochaną pieśń Papieża Polaka – barkę. Zwieńczeniem obchodów były wykonane przez dzieci portrety Ojca Świętego.

 

15 października

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października uroczystym apelem uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W obchodach udział wzięli nauczyciele i pracownicy zespołu, przedszkolaki, uczniowie klas 0, I i II oraz zaproszeni goście. Uroczyste przemówienie wygłosiła do wszystkich Pani Dyrektor Marzanna Krzyżak.

Dzieci z przedszkola i szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały piękny program artystyczny, w którym nie brakło wierszy, piosenek, tańców i życzeń. Kwiaty, życzenia i wiele miłych i ciepłych słów było również ze strony zaproszonych gości. Podsumowaniem tego wyjątkowego były słowa Janusza Korczaka “Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

 

8 października

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU"

We wtorek 8 października aktorzy krakowskiego teatru Kokon przedstawili naszym dzieciom spektakl pt. Królewna o złotym sercu". Opowiadał on historię królewny, która wyraźnie różniła się wyglądem od wszystkich mieszkańców królestwa. Bajka pokazywała problem nietolerancji ni braku akceptacji dla odmienności. Uczyła szacunku i otwartości na drugiego człowieka oraz bezinteresowności. Przedstawienie bardzo podobało się naszym dzieciom, zwłaszcza że mogło również w nim uczestniczyć.

 

 

WRZESIEŃ 2019

 

2 września

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO

Nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św., na której wspólnie prosiliśmy o potrzebne łaski na rozpoczynający się rok szkolny. Następnie miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego na sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”, gdzie usłyszeliśmy ciepłe słowa i życzenia z ust Pani Dyrektor Marzanny Krzyżak oraz Prezesa Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” Pana Mariusza Żałobniaka . Krótki występ artystyczny zaprezentowały również dzieci z naszej szkoły i przedszkola. Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas gdzie po wakacyjnej przerwie dzieci z radością powitały swoich wychowawców i kolegów.

 

5 września

UCZCZENIE 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ PRZY POMNIKU OFIAR TERRORU HITLEROWSKIEGO

Początkiem września uczniowie klas II, I, 0 oraz grupy 5-latków pod opieką wychowawczyń udali się na cmentarz parafialny we wsi Piotrowice celem uczczenia 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nawiedzili Pomnik Ofiar Terroru Hitlerowskiego i jednocześnie zbiorową mogiłę więźniów obozu Gross Rosen poległych w czasie "marszu śmierci". Uczniowie złożyli pod pomnikiem wiązankę biało - czerwonych goździków , zapalili przyniesione znicze oraz modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych.

 

16 września

INAUGURACJA AKCJI CZYTELNICZEJ 2019/2020 W GRUPIE ŻABEK

Dnia 16.09.2019r. w grupie przedszkolnej „Żabki” odbyła się inauguracja czwartej edycji akcji czytelniczej „W krainie baśni, bajek i legend”. Dzieci brały aktywny udział w interaktywnym czytaniu baśni „Trzy  Małe Świnki” Braci Grimm. Zapoznały się z morałem i nauczyły , że nic nie przychodzi w życiu za darmo. Tylko ciężka praca i wysiłek mogą dać szczęście i coś trwałego. Następnie wcieliły się w bohaterów baśni i w wykonanych przez siebie maskach tańczyły do piosenki „ Małe świnki i duży wilk”. Radości było co nie miara . Pokolorowały również ilustracje do „Wielkiej Księgi Baśni ” i ulepiły z plasteliny baśniowe świnki.

Wierzymy, że tak rozpoczęta -  w niekonwencjonalny sposób - przygoda z książką zapadnie na długo w pamięci i rozbudzi zainteresowania czytelnicze naszych wychowanków.

 

17 września

POKAZ FIZYCZNO-CHEMICZNY

17 września w ramach zajęć naukowych dla szkół i przedszkoli odbył się w naszej placówce pokaz fizyczno-chemiczny dla dzieci. Obejmował on swoim zakresem następująca tematykę:

1. Zapłon bez zapałek

2. Słodka piramida kolorów

3. Kameleon, uparte kolory

4. Skąd ten kolor bez barwników

5. Brudna woda - czysta woda, reakcje odwracalne

6. Zróbmy sobie trochę tlenu

7. Kolorowy dym

8. Chemiczne pompowanie balonu

9. Zielony płomień

10. Mały wulkan

Dzieci były zachwycone pokazem. W zakładce "Galeria 2019-2020" można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

 

19 września

“FILHARMONIA NA WESOŁO” - “ODKRYCIE AMERYKI”

W czwartek 19 września rozpoczęliśmy cykl spotkań z muzykami pt. “Filharmonia na wesoło”. Cykl jest kontynuacją występów muzyków z poprzednich lat. Dwa lata temu tematem przewodnim były “słynne postaci z książek”, w ubiegłym roku “słynne budowle” zaś w tym roku będą to "odkrycia i wynalazki". W czasie pierwszego spotkania muzycy zaprezentowali dzieciom historię podróży Krzysztofa Kolumba i odkrycie Ameryki. Instrumentem wiodącym w występie był obój.

 

20 września

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2019R. w naszej placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci cały dzień spędziły w atrakcyjny sposób w pracowni malarskiej Wincentego van Gogha . Poznały sylwetkę, krótki życiorys i twórczość( cykl obrazów pt. ”Słoneczniki” ) holenderskiego malarza. Odbyła się również prezentacja multimedialna z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Nie zabrakło również ciekawych gier i zabaw dydaktycznych oraz zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Dzieci  podczas zajęć  poznały warsztat pracy malarza i proces powstawania obrazów. Miały okazję zobaczyć prawdziwe obrazy z prywatnej kolekcji( oleje na płótnie) i poznały różne rodzaje malarstwa( portrety, pejzaże, martwą naturę , murale). Zwieńczeniem zajęć było malowanie farbami olejowym  (w grupach)  obrazów ”Słoneczników”. Po tak pracowitym dniu czekał na małych artystów słodki poczęstunek.

Wierzymy, że przeprowadzone zajęcia dostarczyły nie tylko dużą dozę wiedzy, ale również wiele doznań estetycznych; rozbudziły zainteresowania sztuką i ujawniły talenty plastyczne.

 

24 września

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - WYCIECZKA DO KRZEPTOWA

24.09.2019r. wychowankowie ZSP „Nasza Szkoła” wraz z nauczycielami, opiekunami i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego w Krzeptowie. Celem wycieczki były obchody ”Święta Pieczonego Ziemniaka” , integracja dzieci oraz pogłębianie zainteresowań przyrodniczych. Najpierw dzieci wybrały się na spacer po gospodarstwie, podczas którego miały okazję z bliska przyjrzeć się zwierzętom znanym w większości tylko z książek bądź telewizji. Duże zainteresowanie wzbudziły przede wszystkim kózki , które można było karmić, a nawet pogłaskać. Co za frajda! Dzieci uczestniczyły również w wykopkach i pieczeniu w ognisku ziemniaków, które z apetytem zjadły na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też turlania, wspinania się , pełzania, huśtania, bujania i biegania oraz skakania na trampolinie w tzw. strefie równowagi. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z elementem rywalizacji, z ziemniakami w roli głównej; jak również wybór Króla i Królowej Kartofla. Dzieci wracały z wycieczki zmęczone, ale wesołe, z dużą porcją niesamowitych wrażeń. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo się podobało, a dzieci stwierdziły , że było super!

 

30 września

DZIEŃ CHŁOPCA

W poniedziałek 30 września  w naszej placówce obchodziliśmy  uroczyście „Dzień Chłopaka”.

W tym dniu we wszystkich grupach przedszkolnych i szkole podstawowej dziewczynki wręczały  chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i dały  całuska. Nie zabrakło zabaw, tańców a także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.