The News

OGŁOSZENIA

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

Szanowni Rodzice

Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski  zapowiedział przedłużenie 

do 26 czerwca br. kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W dalszym ciągu  obowiązują nas  przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie nauki zdalnej;  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałanie i zwalczaniem COVID-19  (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, z późn. zm) .                                                                                                                                                                                                                                                   

Życzę Wszystkim  Uczniom Szkoły i Przedszkola , Rodzicom wytrwałości w tej szczególnej sytuacji .

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice Uczniów klas I-III

Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III  

mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego,   Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Numery telefonów dotyczących koronawirusa

Stacja Sanitrarno-Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej  - kontakt w sprawie koronawirusa

605-261-339, 537-486-604 w godzinach 7.30-15.05

601-738-022 po godzinie 15.05

 

Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie – GIS 800-190-590

 

 

 

 

Szanowni Rodzice Dzieci Przedszkolnych

Od 06 maja 2020 r. (środa) otwieramy nasze przedszkole uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

RODZICU

 • Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.

 • Przy wejściu do szkoły bezwzględnie proszę korzystać z płynu do dezynfekcji rąk
  Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa
  i ust
  podczas drogi do i z placówki.

 • Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.

 • Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś
  na kwarantannie lub w izolacji
  . Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu
  oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

 • Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów
  czy zabawek.

 • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny.
  Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą
  z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.

 • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania
  czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się
  przez obserwację dobrego przykładu.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

  

Ogłoszenie dla Rodziców Naszej Szkoły i Przedszkola

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka

Rodzice, proszę wykonajcie laurkę dla swojego Dziecka . Następnie wyślijcie maila z dopiskiem „Dzień Dziecka” na naszą pocztę szkolną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; w załączniku należy umieścić zdjęcie pracy. Rodzice, Wasze prace umieścimy na szkolnym Facebooku.

Zachęcam serdecznie Rodziców do wykonania tego miłego zadania.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 

 

 

Ogłoszenie dla Rodziców Naszej Szkoły i Przedszkola

26 maja obchodzimy Dzień Matki

Drogie Dzieci. Proszę wykonajcie portret Mamy (technika dowolna). Następnie wyślijcie maila z dopiskiem „Moja Mama” na naszą pocztę szkolną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; w załączniku należy umieścić zdjęcie portretu. Wasze prace umieścimy na szkolnym Facebooku.

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie.

 

 

 

Szanowni Rodzice , Drodzy Uczniowie Szkoły i Przedszkola

Rząd przedłużył kwarantannę . Na chwilę obecną uczniowie powinni pozostać w domu

do 24 maja 2020 r.

W dalszym ciągu obowiązują nas przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość; Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, z późn. zm) .

Życzę Wszystkim Uczniom Szkoły i Przedszkola , Rodzicom dużo zdrowia i wytrwałości.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak


 
 
 
 
 
 

Ogłoszenie dla Uczniów Naszej Szkoły i Przedszkola

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Proszę wykonajcie flagę Polski (technika dowolna) . Następnie wyślijcie maila z dopiskiem „Flaga Polski” na naszą pocztę szkolną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; w załączniku należy umieścić zdjęcie flagi. Wasze prace umieścimy na szkolnym Facebooku.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak 
 
 

Szanowni Rodzice

Proszę o złożenie deklaracji do klasy I i klasy 0 na rok szkolny 2020/2021 do 20 kwietnia 2020 r. Proszę o podanie danych osobowych i wysłanie na maila szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; W temacie maila proszę wpisać „zgłoszenie dziecka do szkoły -imię i nazwisko dziecka”. Niezbędne informacje znajdują się w zakładce REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY na naszej stronie http://www.naszaszkola.nets.pl/

Skontaktuję się z Państwem osobiście, w celu potwierdzenia zgłoszenia.Z wyrazami szacunku

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Informacja na ten temat została opublikowana na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

 

Podstawy prawne:

1.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.
z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3. 

2.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).

3.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

Z poważaniem

Roman Kowalczyk

Dolnośląski Kurator Oświaty

 

 

 

 

 Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Zasady kwarantanny zostały zaostrzone i przedłużone . Na chwilę obecną uczniowie powinni pozostać w domu od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość . W obecnej sytuacji Nauczyciele mają możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.; Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, z późn. zm) .

Przedłużona kwarantanna jest troską o zdrowie nasze i bliskich nam osób. My Nauczyciele i Pracownicy Szkoły także mamy dzieci-uczniów na różnych szczeblach edukacyjnych; przedszkole, szkoła podstawowa, liceum, studia . Rozumiemy doskonale Rodziców i Uczniów naszej szkoły i staramy się, aby nauczanie zdalne było przyjemną formą edukacyjną. Brakuje nam codziennych spotkań z Państwem , a także uśmiechniętych uczniów w szkole . Zwyczajnie po ludzku, tęsknimy za Wami.

Życzę Wszystkim Uczniom Szkoły i Przedszkola , Rodzicom dużo zdrowia i wytrwałości .

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 Szanowni Rodzice, Kochane Przedszkolaki

Z powodu epidemii koronowirusa. nie możecie przychodzić do naszego przedszkola. W trosce o Was proponujemy następujące rozwiązanie. Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiły wirtualny kanał edukacyjny online „Domowe Przedszkole” dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 W paśmie eSzkoła na żywo od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 ( https://eszkola.tvp.pl) prowadzący, zwracają się bezpośrednio do dzieci, uczą liczyć i rysować, są też m.in. edukacyjne miniaudycje z udziałem „literkowych” zwierzaków.,
Serdecznie zachęcam Państwa i naszych najmłodszych.


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji edukacyjnej. Proszę o zachowanie rozwagi i postępowanie zgodnie z procedurami Głównego Inspektora Sanitarnego. Informuję także Państwa, że dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków. W naszej szkole trwają prace w zakresie dezynfekcji mające na celu zwiększenie jakości bezpieczeństwa sanitarno- epidemiologicznego. Po powrocie do szkoły min. w szatni będą znajdowały się płyny odkażające , wyjaławiające, których celem jest zabicie wszystkich drobnoustrojów (bakterii, wirusów i grzybów) znajdujących się na rękach.

Musimy odnaleźć się w obecnej sytuacji , stosujemy zdalne nauczanie rekomendowane przez Ministra Edukacji Narodowej. Proszę uczniów naszej szkoły, aby odrabiali zadania z należytą starannością. Możecie Państwo skontaktować się także z nami drogą mailową; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   

Życzę Wszystkim Uczniom Szkoły i Przedszkola , Rodzicom dużo zdrowia.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak 

 

 

 

Marzanna Krzyżak 

 

Szanowni Rodzice

W związku z ryzykiem zagrożenia koronawirusem, wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki w Polsce

będą zamknięte od 16.03.2020 do 25.03.2020.

 

Proszę, aby dzieci pozostały w domach i nie przemieszczały się.

Zgodnie z procedurami Głównego Inspektoratu Sanitarnego Rodzicom dzieci do 8-go roku życia należy się zasiłek opiekuńczy w związku z opieką nad dzieckiem (formularz na stronie ZUS-u).

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

                                                                                                                                                                                                        Marzanna Krzyżak 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FERIE ZIMOWE W SZKOLE

10-23 LUTEGO 2020

 

 

 

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ "NASZA SZKOŁA"

31. 10.2019

 

 

 

 

 

 

26.09.2019r. odbyło się w naszej placówce zebranie z Rodzicami.


Trójki klasowe wybrały :

Przewodniczącą Rady Rodziców p. Katarzynę Dudę,

Zastępcę Przewodniczącej p. Justynę Michniewicz,

Skarbnika p. Ewelinę Buczek.

 

Radzie Rodziców gratulujemy i życzymy sukcesów w roku szkolnym 2019/2020.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

 

Marzanna Krzyżak

 
 
 
 
 
 **********************************************************************************************************************************************************
 
 
 
 
ZEBRANIE  DLA RODZICÓW
DZIECI SZKOLNYCH  I PRZEDSZKOLNYCH

 

26 września (czwartek) godzina 15.00

 

 

*********************************************************************************************************************************************************** 

 

Rozpoczęcie roku szkolno-przedszkolnego 2019/2020 

2 września 2019 roku (poniedziałek)

 

- 8.15 - Msza Św. w kościele parafialnym w Piotrowicach

 

- 9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku na sali gimnastycznej

             Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Nasza Szkoła" 

 

W TYM DNIU W PRZEDSZKOLU NIE MA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH