Galeria zdjęć 2017 2018

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO 2017/2018
 

Dnia 22.06.2018r po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy doczekaliśmy się upragnionych wakacji. Zakończenie roku szkolno-przedszkolnego 2017/2018 rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Piotrowicach celebrowaną przez Księdza Proboszcza Leszka Pierzeckiego. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w szkole, gdzie w sali gimnastycznej zebrali się licznie przybyli goście, rodzice i wychowankowie. Podczas części oficjalnej Dyrektor Szkoły w ciepłych słowach podziękowała zaproszonym gościom i rodzicom  za pomoc i współpracę; po czym Prezes Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” wręczył pamiątkowe dyplomy .  Kulminacyjnym punktem podniosłego apelu było pożegnanie absolwentów- uczniów klasy trzeciej- oraz wręczenie świadectw, dyplomów i nagród. Nie zabrakło również części artystycznej , w której zaprezentowały się dzieci przedszkolne z grupy „ Żabki ” oraz uczniowie szkoły podstawowej.

W programie dominowały okolicznościowe wiersze i piosenki. Przedszkolaki dodatkowo wykonały dwa romantyczne tańce: pierwszy do muzyki z baletu „Jezioro Łabędzie” i drugi -„Dzwoneczki” w choreografii nauczyciela rytmiki. Po podziękowaniach i wręczeniu symbolicznych kwiatów z łezką w oku wszyscy udali się na wymarzony odpoczynek. 

Witajcie wakacje!

 

 
 
ZAJĘCIA CZYTELNICZE W PRZEDSZKOLU
 

 
 
 
W KRAINIE BAŚNI I LEGEND - PINOKIO 

20.06.2018r na zakończenie akcji czytelniczej „ W krainie baśni i legend” dzieci naszej placówki uczestniczyły w interaktywnym czytaniu klasycznej baśni Carla Collodiego

„ Pinokio”. Lektor w oryginalnym stroju Pinokia „zabrał” małych  bibliofilów do magicznej 

„Krainy  Zabawek”. Wiele radości i salwy śmiechu wywołał – podczas autoprezentacji – musicalowy taniec Pinokia i Jego okazały nos. Podczas przerwy relaksacyjnej „maluszki” tańczyły taniec lalek do nostalgicznej piosenki pt. „ Gdzie jesteś Pinokio? „ ; a „starszaki” – taniec robotów do elektronicznej muzyki „Pinokio Techno-Remix”. Po wysłuchaniu baśni dzieci uczestniczyły w pogadance o takich wartościach jak: praca, nauka, życzliwość, troskliwość wobec słabszych i odpowiedzialność oraz omawiały morał: „ kłamstwo ma krótkie nogi „. Nie zabrakło również sesji zdjęciowej i wyśmienitej zabawy w bajkowej scenerii w „ Krainie Zabawek”.  Do zobaczenia po wakacjach.


 

 
WARSZTATY KULINARNE - POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA
 

Dnia 18.06.2018r w grupie przedszkolnej „Żabki” w ramach realizacji kręgu tematycznego: „Poznajemy zawody ”odbyły się warsztaty kulinarne, które profesjonalnie poprowadził tato Niny Błaszczyk. Dzieci poznały arkana sztuki kulinarnej i zawodu kucharza. Pod czujnym okiem „Mistrza Patelni” mali kucharze wykonali przepyszne naleśniki, których degustacja była rozkoszą dla podniebienia. Najwięcej frajdy dostarczyła nauka przewracania i podrzucania naleśników. O dziwo! Nikomu żaden nie spadł z patelni. Brawo kuchcikowie!

Gratulujemy! I życzymy dostania się do programu kulinarnego MasterChef. 
„Filharmonia na wesoło”
 

We wtorek 05.06. 2018r. w ramach muzycznych poranków odbył się w naszym zespole kolejny koncert z cyklu „Filharmonia na wesoło”. Tym razem artyści zabrali  dzieci do NIBYLANDII.

Bohaterami spektaklu byli: Piotruś Pan , Kapitan HAK ,   i przesympatyczna Pończoszanka – Pippi Langstrumpf .

Barwna opowieść przeplatana była nastrojowymi melodiami i tematycznymi (humorystycznymi) piosenkami. Dzieci były zachwycone wykonaniem na żywo muzyki z filmu „ Piraci z Karaibów”. Poznały również brzmienie i budowę elektrycznego kontrabasu.

Występ bardzo się podobał i mamy nadzieję , że w nowym roku szkolnym koncerty będą kontynuowane.


 

 

 
 
Wycieczka do Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu

22 maja 2018r. pojechaliśmy na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu- koło Zabrodzia . Program obejmował m.in. przyjęcie do szczepu indiańskiego, naukę przywitania i piosenki indiańskiej, spotkanie z wodzem w wielkim

Tipi, zaklinanie deszczu, zdobywanie sprawności indiańskich , malowanie twarzy, poczęstunek- kiełbaski z ogniska. Nie zabrakło również gier i zabaw terenowych. „ Mali Indianie” mogli zdobyć „ Górę Wiatrów” , pokonać tor przeszkód, labirynt i „ tunel marzeń”. Pogoda nam dopisała i wszyscy bawili się wyśmienicie.  Szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

 

28 maja 2018r po raz kolejny dzieci uczestniczyły w interaktywnym czytaniu bajki

Pt.” Tarzan” . Zajęcia czytelnicze z cyklu „W krainie baśni i legend” odbyły się w sali gimnastycznej w afrykańskiej scenerii. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził kostium lektora i jego autoprezentacja. W trakcie czytania  dzieci miały okazję „wcielić” się w „ dziecko dżungli „ i poznać fascynującą historię Tarzana – sierotę wychowanego przez gorylicę. Podczas przerwy  relaksacyjnej śpiewały piosenkę pt.” Dżungla” i odtańczyły „ taniec dzikusów”. W dżungli spotkały na swojej drodze przerażającego ludożercę i musiały ratować się ucieczką. Po wysłuchaniu bajki uczestniczyły w pogadance o przyjaźni, tolerancji i miłości matczynej jak również  w zgaduj –zgaduli ze znajomości bohaterów bajki. Na zakończenie spotkania wysłuchały lirycznej piosenki pt.” Człowiekiem kiedyś być .” Uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że zajęcia się podobały.

 

Wycieczka do Muzeum Powozów w Galowicach

06.06.2018r. odbyła się wycieczka do Muzeum Powozów w Galowicach. W programie była m.in. lekcja muzealna - historia podróży ,  interaktywne zwiedzanie całego muzeum oraz gra na unikatowych janczarach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały historyczne powozy, bryczki, zaprzęgi, sanie - szczególnie Świętego Mikołaja . Dużo emocji wzbudził majestatyczny  - żałobny karawan ( arcydzieło sztuki powoźniczej ). Podczas zajęć praktycznych uczestnicy :  ważyli towary na wadze szalowej, rozcierali w moździerzu produkty spożywcze, prali na zabytkowej tarce ,  mielili   w ręcznym młynku ziarna prawdziwej kawy, zabytkową wiertarką robili w desce otwory. Uciechy było co nie miara.

Największym powodzeniem cieszyła się ręczna wiertarka. Nie zabrakło również zajęć  rekreacyjno-sportowych na świeżym powietrzu . Dużo radości  sprawiła dzieciom gra terenowa i szukanie ukrytego skarbu (kosza z cukierkami).  Pełni wrażeń , w dobrych nastrojach wróciliśmy do „ szarej  codzienności „ .

 
 
Dzień Rodziny

W dniu 14.05.2018r. odbył się w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. W progach placówki gościliśmy szanownych Rodziców naszych wychowanków. Obchody rozpoczęły się o godz. 9:00 uroczystym apelem. Na wstępie Pani  Dyrektor szkoły ciepło przywitała przybyłych gości, nawiązała do idei tego święta i serdecznie zaprosiła do obejrzenia części artystycznej ,która obejmowała okolicznościowe wiersze i piosenki oraz tańce.

        Wiele pozytywnych emocji wzbudził taniec dziewczynek do przepięknej muzyki z baletu „ Jezioro Łabędzie” w choreografii nauczyciela rytmiki. Małe tancerki w kostiumach baletnic wcieliły się w role łabędzi i z wielkim wdziękiem wykonały swój układ. W nagrodę otrzymały gromkie brawa. Nie gorsi okazali się koledzy z grupy „ Żabki” , którzy zaprezentowali dynamiczny taniec piratów do niesamowitej muzyki z filmu „Piraci z Karaibów” . Uwagę publiczności „przykuły” oryginalne kostiumy i determinacja z jaką tańczyli „mali piraci”. Następnie Rodzice udali się do sal na słodki poczęstunek. Po degustacji pysznych, domowych wypieków w grupie 4 i 5 latków odbyły się pod - czujnym okiem instruktora-  warsztaty florystyczne . Dzieci wspólnie z rodzicami układały w koszyczkach ikebany z żywych kwiatów, które były miłym prezentem z okazji Dnia Mamy i Taty.

Warsztaty były twórcze, uczestnicy wykazali się kreatywnością i poczuciem piękna ; przyniosły wiele radości i okazały się ciekawą innowacją.

 

 „FILHARMONIA NA WESOŁO”

W środę 9 maja 2018r. odbył się w naszym zespole występ muzyków zatytułowany „FILHARMONIA NA WESOŁO” . Dzieci wysłuchały ciekawej opowieści opartej na kanwie powieści  podróżniczo- przygodowej Daniela Defoe „ Przypadki Robinsona  Crusoe „. Konferansjer  w barwny sposób przedstawił losy marynarza- Robinsona , który trafia na wiele lat na bezludną wyspę oraz Tarzana – osieroconego dziecka wychowanego w dżungli przez małpy. Narracja przeplatana była nastrojowymi melodiami i tematycznymi piosenkami. W trakcie koncertu dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentów muzycznych : lutni  i gitary klasycznej . Na koniec zatańczyły żywiołowy taniec do utworu Despacito. Koncert dzieciom bardzo się podobał, czego dowodem były gromkie oklaski.


 
ZAJĘCIA 5-LATKÓW
 
 
 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W naszej placówce konkurs recytatorski pt.” Między poezją a prozą „  dla uczniów klasy „O” , II i III. Organizatorką konkursu była wychowawczyni klasy  0 Pani Patrycja Paduchowicz . W konkursie wzięło udział 18 dzieci. Repertuar był różnorodny i bardzo ciekawy. Największym powodzeniem cieszyły się wiersze Jana Brzechwy , ale nie zabrakło również utworów Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej , Władysława Bełzy czy Doroty Gellner. Wszyscy uczestnicy otrzymali od publiczności gromkie  brawa.

 

Jury w składzie:

Przewodnicząca – Dyrektor Szkoły Marzanna Krzyżak

Członkowie – Maria Nowak – Usińska , Agnieszka Kłodnicka, Patrycja Paduchowicz

Wyłoniło następujących laureatów :

KLASA „0”

1 miejsce : Jakub Słobodzian

2 miejsce    ex aequo : Karina Buczek , Łukasz Dobrzycki

3 miejsce   ex aequo : Milena Gawryluk , Zuzanna Skrzypiec

SZKOŁA PODSTAWOWA

1 miejsce ex aequo : Kacper Kłodnicki , Stanisław Dobrzycki

2 miejsce : Matylda Medyńska

3 miejsce  ex aequo : Andrzej Dobrzycki, Szymon Blaut

WYRÓŻNIENIA

Gabriela Świercz , Tomek Kozielec, Andżelika Jarzyło

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

 

” O rybaku i złotej rybce”

.04.2018r. w grupie przedszkolnej „ Żabki” odbyły się zajęcia czytelnicze z cyklu „ W Krainie legend i baśni „przeprowadzone przez Marię Nowak-Usińską. Dzieci wzięły udział w interaktywnym czytaniu bajki pt.” O rybaku i złotej rybce”. W przerwie relaksacyjnej tańczyły do utworu pt.” Córka rybaka” Rudi Szuberta . Radości było co niemiara. Na zakończenie zapoznały się z morałem i uczestniczyły w pogadance o chciwości. Wykonały również kolejną kartę do pamiątkowej księgi ”W Krainie legend i baśni”. Po uśmiechniętych minkach i zaangażowaniu było widać ,że taka forma czytania przypadła dzieciom  do gustu. Wierzymy, że przyczyni się do rozwijania wyobraźni i wykształcenia nawyku czytania.

 

 

 

 

DZIECI PRZEDSZKOLNE POZNAJĄ KWIATKI

Dnia 20.04.2018r. grupa przedszkolna „Żabki” na zajęciach matematyczno – przyrodniczych udała się na wycieczkę przedmiotową do kwitnącego sadu i na łąkę pod opieką nauczycielek: Pani Agnieszki Kłodnickiej i Pani Marii Nowak-Usińskiej. Podczas spaceru dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze( z wykorzystaniem lup) – podziwiały kwitnące drzewa ( wiekowe grusze, wiśnie i czereśnie) i krzewy ( forsycje i azalie) oraz kwiaty kwitnące na łące.

Był również czas na rekreację i zabawy na świeżym powietrzu na trawie. „Dotlenione”, pełne wrażeń i doznań estetycznych wróciły zadowolone na dalsze zajęcia edukacyjne.

 

 

 

OPOWIEŚĆ MUSZELKI 

 

12.03.2018r. odbyła się druga część zajęć otwartych z kręgu tematycznego : ”Mieszkańcy wód” –OPOWIEŚĆ MUSZELKI . Tym razem głównym bohaterem  była muszelka  znad Morza Bałtyckiego. Po autoprezentacji dzieci wysłuchały wiersza „Opowieści muszelki” Doroty Gellner i dokonały jego analizy. Następnie odbyła się prezentacja różnych muszelek. Dzieci dzieliły je na zbiory ze względu na kształt, porównywały ich liczebność i liczyły na konkretach. W ten sposób poznały cyfrę 10. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im zabawa ruchowa przy piosence Zbigniewa Wodeckiego pt.” Poszukaj muszli na brzegu morza” i zbieranie prawdziwych muszelek na „plaży” oraz układanie na dywanie kompozycji z muszelek.

Dzieci podczas zajęć miały okazję wykazać się kreatywnością i logicznym myśleniem oraz

rozwijały swoją wyobraźnię. Zajęcia bardzo się im podobały i prosiły o następne.