Galeria zdjęć 2018/2019

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

 Maj 2018

 

 

 

 

 "PRZERWA NA CZYTANIE"

8 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja ABCXXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp. Celem akcji była m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Udział w akcji wzięło w naszej szkole 17 osób (15 uczniów klas I i III z wychowawczyniami). Uczniowie w czasie przerw czytali wybrane z biblioteki książki. Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji, a pomysł czytania na przerwie bardzo im się spodobał.

 

 

 

 

 Obchody Dnia Polskiej Niezapominajki

 

 

Żabki poznają literę "ż" z Żabą Żanetą

 

 

W nawiązaniu do majowych  świąt - Motylki

 

 

 

W lodowej krainie

Żabki poznają literę „F” na podstawie inscenizacji i wiersza J. Brzechwy „Foka”

 

 

 

Pyszne i zdrowe "myszki" w wykonaniu Motylków

 

 

 

Kwiecień 2019

 

 

 

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju

oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
życzą

Prezes Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” Mariusz Żałobniak

Dyrektor ZSP „Nasza Szkoła” Marzanna Krzyżak

Nauczyciele

Pracownicy

Dzieci

 

 

Rozdanie nagród w konkursach wielkanocnych

 

 Niedziela Palmowa w Piotrowicach i nasi uczniowie ze szkolną palmą

 

 

 

Plakaty ewangelizacyjne - grupa Żabki

 

Prace na konkurs "Wielkanocna pisanka - kraszanka"

 

 

Przedstawienie teatralne "Pszczółka Kaja"

 

 

Spacer do wiosennego sadu

 

"Filharmonia na wesoło - Z wizytą w Białym Domu"

 

 

Warsztaty Wielkanocne- grupa Żabki

 

 

 

Warsztaty Wielkanocne - grupa Motylki i Biedronki

 

 

 

Poznajemy waluty - grupa Żabki

 

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między poezją a prozą"

 

 

Skąd to mleko? - zajęcia u Motylków

 

 

 

 Marzec 2019

 

 

Przywitanie Wiosny

 

 

"Pierwsza pomoc" - zajęcia z pielęgniarką

 

 

 

Nasi uczniowie na Gminnym Konkursie Recytatorskim

 

 

  Pływamy po morzach i oceanach

 

 

 Przedstawienie teatralne "Zośka, Piraci i wielka draka" - GOKiS Kąty Wr.

 

 

 

Mali artyści - grupa Żabki

 

 

 

Zabawa i nauka

 

 

 

 

W imieniu wszystkich Pań i Dziewczynek naszej placówki serdecznie dziękuję Panom, uczniom

za ciepłe życzenia , kwiaty  z okazji  „Dnia Kobiet”

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

Dzień Kobiet

 

 

 

Przedstawienie teatralne "Cyrk leśnych robaczków"

 

 

Filharmonia na wesoło - "Wielki Mur Chiński"

 

 

Dbamy o ząbki

 

 

Pilnie się uczymy

 

 

 

Zabawa i nauka

 

 

 

Rozdanie nagród w szkolnym konkursie recytatorskim

 

 

 

Luty 2019

 

 

 

 Słodki Tłusty Czwartek

28 lutego w naszej placówce  obchodziliśmy Tradycję Tłustego Czwartku i jedzenia pączków.  Tradycja ta poprzedza Środę Popielcową i Wielki Post .

 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ‘Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

 

 

 

 

 

Zabawa karnawałowa

 

 

 

 

Filharmonia na wesoło - Indie i Tadż Mahal

 

 

Poznajemy lądy i oceany

 

 

 

Liczę i główkuję, w matematyce się lubuję

 

 

 Szkolny konkurs recytatorski "Niezwykły świat Jana Brzechwy"

 

 

 

 

Dbamy o zdrowie

 

 

Walentynki

 

 

 

 

 

 „Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”

Jan Twardowski

 

Z okazji Walentynek  życzę Nauczycielom, Pracownikom obsługi, Uczniom , Rodzicom  dużo uśmiechu, radości , życzliwości  i pięknej miłości.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

Marzanna Krzyżak

  

 


 

 

 

 

 

 

 

 Styczeń 2019

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2019!

 

 

 

 "Płyń kolędo" - II Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

 

Świętujemy urodziny w najmłodszej grupie

 

 

 

Klockami bawić się lubimy, wyobraźnię ćwiczymy

 

 

 

Filharmonia na wesoło - "Opera w Sydney"


 

 

 Babcie i Dziadków do przedszkola zapraszamy, bo ich bardzo kochamy!

Słodkie upominki dla Babć i Dziadków

Portrety Babć i Dziadków

 

 Laurki dla Babć i Dziadków

 

 

 

 

Zimowy pejzaż

 

 

 

Przedstawienie teatralne "Dziadek do orzechów" - teatr Duet

 

 

 

Zimowo - kolorowo

 

 

 

 

Trochę śniegu, a tyle radości

 

 

 

 

 

 

Grudzień

 

 

 

 

 

 

 

Jasełka  „W blasku Gwiazdy Betlejemskiej”

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom obsługi

za przygotowanie przedstawienia , ciasta, przekąski, prace porządkowo-organizacyjne.

Dziękujemy także Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością .

Prezes Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” w Piotrowicach Mariusz Żałobniak

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła” Marzanna Krzyżak

 

 

 

Jasełka 2018 "W blasku Gwiazdy Betlejemskiej"

 

 

 

 

 Filharmonia na wesoło - "Od Gdańska do Krakowa"

 

 

 

 Quiz bożonarodzeniowy

 

 

 

 Rozdanie nagród w gminnym konkursie promującym segregację śmieci

 

 

 

 

Święta tuż, tuż - zapachy świąt

 

 

 

Robimy łańcuchy

 

 

 

 

 

 

 

"Nasze dzieci multimedialnie"

Zespół Szkolno-Przedszkolny „Nasza Szkoła” otrzymał 3 tablice interaktywne i 3 projektory w ramach realizacji Rządowego    programu   rozwijania   szkolnej    infrastruktury    oraz   kompetencji   uczniów   i nauczycieli w zakresie technologii  informacyjno – komunikacyjnych – „Aktywna tablica” .  Zakupiliśmy  dodatkowo 2 tablice i 2 projektory dla naszych najmłodszych wychowanków. Obecnie w każdej sali dydaktycznej  mamy  multimedia, które są wykorzystywane przez nauczycieli, uczniów szkoły podstawowej, a także dzieci przedszkolne, które  wzbogacają  i uatrakcyjniają proces dydaktyczny naszych wychowanków. Tablica interaktywna to „duży tablet”, który  przypomina białą tablicę . Ma ona wiele możliwości; współpracuje z  komputerem, laptopem oraz projektorem . Tablica reaguje na dotyk, dzięki temu dzieci mają dużo radości, można także używać specjalnych długopisów lub dłoni do pisania.   Współczesny  świat  korzysta z komputera,  Internetu, telefonu komórkowego-smartfonu , czyli szybki dostęp  do  informacji , to wymusza inne podejście do edukacji. Tablica i kreda w dzisiejszych czasach to za mało ,  aby edukacja była skuteczna. TIK w dzisiejszych czasach – konieczność; uczeń   jednocześnie  widzi, słyszy, mówi  i uczestniczy aktywnie-dynamicznie, więcej może  zapamiętać   , jest bardziej zmotywowany ciekawszą lekcją, przecież technologie multimedialne to jego świat. Naszym zadaniem jest pokazanie, że TIK służy nie tylko grom komputerowym, ale dzięki multimediom możemy więcej wiedzieć, umieć.

                                             Dyrektor Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”

                                          Marzanna Krzyżak

 

 

 

 

 

 

 

 

 Choinkowy czas

 

Grupa Żabki

 

Grupa Motylki

 

Klasa III

 

 

 

 

 Zapraszamy najbliższych na Jasełka

 

 

 

Przygotowujemy pachnące święta

 

 

 

W pałacu Królowej Śniegu

 

Trzecioklasistom udało się ułożyć słowo WIECZNOŚĆ i wyrwać spod czaru Królowej Śniegu

 

 

 

 

 

Wizyta Mikołaja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Listopad - czas wspomnień

 

 

 

Andrzejki

 

 

 

 

 

Próbny alarm pożarowy przeprowadzony przez strażaków

 

 

 

Pogadanka o zawodzie strażaka i o bezpieczeństwie

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia u Motylków

 

 

 Dzień Pluszowego Misia u Żabek

 

 

 

 Poznajemy legendę o Smoku Wawelskim

 

 Przedstawienie profilaktyczne promujące czytelnictwo,  pt:"Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!"

 

 Przedstawienie profilaktyczne o zasadach bezpieczeństwa, pt: "To największe jest szaleństwo, nie znać słowa BEZPIECZEŃSTWO"

 

 

Dzień Życzliwości u Żabek

 

 

 Dzień Życzliwości u Motylków

 

 

 

 Filharmonia na wesoło - "Wieża Eiffla"

 

 

Jesteśmy paleontologami

 

 

 Warszawska Syrenka

 

 

 Zajęcia matematyczno przyrodnicze w grupie "Żabek"

 

 

 

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W ZSP "NASZA SZKOŁA"

 

1. Rekord dla Niepodległej

W piątek 9 listopada wzięliśmy udział  w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" organizowanej w ramach uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 dzieci z naszego zespołu razem z nauczycielami i opiekunami uroczyście odśpiewały cztery zwrotki Hymnu Narodowego.

 

2. Uroczysty apel 

We wtorek 13 listopada uczniowie klas 0-3 oraz wychowankowie przedszkola wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci przypomniały fakty historyczne, które doprowadziły do odzyskania niepodległości, deklamowały wiersze o Polsce i śpiewały patriotyczne piosenki.

 

 

 3. Nasze gazetki

 

 

 

 

 "Aktywna tablica"

Trzy tablice wraz z projektorami i oprogramowaniem zostały zakupione w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych –

„Aktywna tablica”

 

 

 "Śniadanie Daje Moc"

 


 

 Przedstawienie teatralne "Królewna Śnieżka"

 

 

 Poznajemy literkę A

 

 

Nasze najmłodsze skarby kulturalnie przy obiedzie

 

 

 

 

 Kolorowa jesień oraz jesienne puzzle

 

 

 

 

Wykonujemy prace łączonymi technikami plastycznymi

 

 

 

 

"My family" - zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu

 

 

Zabawy plasteliną

 

 

 

 

 

 "Bal Wszystkich Świętych" w grupie Żabki

  

 Eksperymenty z farbą

 

 

Zabawy konstrukcyjne

 

 

Pilnie się uczymy, na dobre oceny liczymy

 

 

Gang Słodziaków w akcji

Inscenizacja opowiadania pt. "Jeżyk w grupie Żabki" metodą dramy

 

 

 

Filharmonia na wesoło "Wizyta w katedrze Notre Dame"

 

 

Zdrowie na talerzu

 

Budowlane inspiracje 

.

 

 

Wycieczka do Planetarium we Wrocławiu na pokaz "Osiem klejnotów Drogi Mlecznej. Spójrzmy w niebo"

 

 

 

Przedstawienie teatralne "Piraci"

 

 

 

 

Dzień Papieski

 

 

 

Budujemy zamki - klasa III, praca w grupach

 

 

Grzybobranie

 

 

O jak Ojczyzna

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

 

Jak pięknie jest w kościele? - wycieczka do kościoła - klasa I

 

 

 

 

Skarby jesieni - zajęcia w grupie Motylki

 

 

 

Warsztaty plastyczne pt. Złota Polska Jesień" w grupie "Żabki"

 

 

 

"Żabki" poznają literę A,a

 

 

 

Zajęcia "Jesienny spacer do zaczarowanego lasu" pod przewodnictwem "Sowy-mądrej głowy"

 

 

 

Plakaty  wykonane przez "Żabki"

 

 

Zajęcia u 4-latków

 

 

Dzień Chłopca

 

 

 

Śniadaniowe czwartki u 3 i 4-latków

 

 

Jesień w przedszkolu

 

 

Pokaz historyczny "Droga do odzyskania niepodległości"

 

 

Spotkanie w cyklu "Filharmonia na wesoło" -"Wizyta w Koloseum"

 

 

"Ciekawe zawody" - przedszkole odwiedził kominiarz

 

 

Makiety w wykonaniu 5-latków - zajęcia o bezpieczeństwie na drodze

 

Zajęcia u 4-latków


 

 

Obrazki z ziaren w wykonaniu klasy III

 

 

 

 

Zajęcia u 4-latków

 

 Wspomnienia z wakacji – 4 latki

 

 

 

 

Bezpieczni na drodze - zajęcia u 4-latków

 


  

Dzień Postaci z Bajek w ZSP „Nasza Szkoła”

Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka: bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło; a bajkowe postacie sprawiają , że świat dziecka staje się barwny i radosny.

Dlatego tradycyjnie w ZSP ”Nasza Szkoła „ w Piotrowicach 7 września 2018r.odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek . Dzieci uczciły go  przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów. Tego dnia czekało na nich  nie mało atrakcji. Już na samym wejściu do Bajlandii    - sali gimnastycznej, w której królowała bajkowa sceneria – witał je Kot w butach czyli sympatyczna pani Maria. „Bajkowa Postać” przeprowadziła z dziećmi liczne quizy i konkursy. Było m.in. odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów, zgaduj-zgadula. Nie zabrakło również dla odważnych „lotu czarodziejskim dywanem do Krainy Baśni” , pokazu mody bajkowej, nauki tańca – łamańca Kota w butach, czy też wspólnej zabawy przy fantazyjnej muzyce.

Dzieci wysłuchały również fragmentu bajki wylosowanej przez najmłodszego uczestnika    pt.” Śnieżka i Różyczka”. Zwieńczeniem obchodów było wykonanie okolicznościowego (bajkowego) plakatu przez dzieci przedszkolne z grupy „Żabki”.

Ogrom włożonej pracy, „bajkowa scenografia”, ciekawa oprawa muzyczna, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców naszych wychowanków oraz radosna, pełna uśmiechów atmosfera z pewnością na długo pozostanie w pamięci „naszych” podopiecznych.

 

 

 

 

 

 
 
 

 

Zajęcia dydaktyczne u 4-latków

 

 

Uczczenie 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej przy pomniku Ofiar Terroru Hitlerowskiego

05.09.2018r. uczniowie klas: O , I  i  III w liczbie 21 osób wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny we wsi Piotrowice celem  uczczenia 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nawiedzili Miejsce Pamięci Narodowej –  zbiorową mogiłę jeńców   ( uczestników ewakuacyjnego, morderczego „ marszu śmierci „ z obozu Gross Rosen nieopodal wsi Rogoźnica w lutym 1945r.) z czasów II wojny światowej. Po przybyciu razem z opiekunami posprzątali grób, złożyli wiązankę biało - czerwonych goździków , zapalili znicze oraz modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych. Uczniowie wysłuchali również krótkiej historii o powstaniu tego miejsca i tragicznych losach Polaków w czasie wojny. Wydarzenie to zainaugurowało w naszej placówce obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 

 

Zajęcia w grupie czterolatków – wspominamy wakacje

 

 

 

 

 

 

 

... I nowa bije już godzina,

nowy rok szkolny się zaczyna…”

Tymi słowami Jana Brzechwy nasze dzieci przywitały dzisiaj nowy rok szkolny 2018/2019.

Na początek podczas Mszy Św., której przewodniczył ks. Leszek Pierzecki, wspólnie prosiliśmy o potrzebne łaski na rozpoczynający się rok szkolny. Następnie miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego na sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Nasza Szkoła”, gdzie usłyszeliśmy ciepłe słowa i życzenia z ust Pani Dyrektor Marzanny Krzyżak, Prezesa Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” Pana Mariusza Żałobniaka oraz Sekretarza Gminy Kostomłoty Pana Andrzeja Suropka. Krótki występ artystyczny zaprezentowały również dzieci z naszej szkoły i przedszkola. Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas gdzie po wakacyjnej przerwie dzieci z radością powitały swoich wychowawców i kolegów.